Użytkownicy komputerów PC i Mac zostali poinformowani o konieczności zainstalowania najnowszych poprawek bezpieczeństwa, po odkryciu, że Angler Exploit Kit wykorzystuje znaną lukę w technologii Microsoft Silverlight.
Niedawno przeprowadzone badania przez firmę Strategy Analytics wskazują na to, że jedna na dwadzieścia firm korzysta z optymalnych rozwiązań bezpieczeństwa, które mogą przewidzieć ataki i naruszenia zanim wystąpią.
17 lutego 2016 roku po raz piąty z rzędu niezależny instytut AV-Test przyznał nagrody producentom oprogramowania antywirusowego w kategoriach ochrony, wydajności, użyteczności, naprawy dla systemu Windows oraz ochrony systemu Android.
Kompletność wizji i umiejętności ukazują firmę Bitdefender, jako wizjonera i odkrywcę w Magicznym Kwadrancie stworzonym przez firmę Gartner dla najnowszych platform Endpoint Protection.
Około 90% dzieci w wieku od 7 do 17 lat korzysta z co najmniej jednego portalu społecznościowego dziennie, a ponad połowa z nich padła ofiarą szykanowania lub innych form nękania w sieci
Analitycy z Kaspersky Lab opublikowali obszerne badanie dotyczące narzędzia zdalnej administracji (ang. Remote Administration Tool - RAT) o nazwie Adwind – wieloplatformowego, wielofunkcyjnego szkodliwego programu, znanego również jako AlienSpy, Frutas, Unrecom, Sockrat, JSocket oraz jRat i rozprzestrzenianego w modelu ‘szkodliwe oprogramowanie jako usługa’. Wyniki dochodzenia przeprowadzonego w okresie 2013-2016 sugerują, że różne wersje szkodnika Adwind zostały wykorzystane w atakach na co najmniej 443 000 prywatnych użytkowników oraz organizacji komercyjnych i niekomercyjnych na całym świecie. Zarówno platforma jak i szkodliwe oprogramowanie nadal są aktywne.
Niedawne badania pokazują, że hakerzy zarabiają mniej niż 30 tys. dolarów rocznie, co stanowi jedną czwartą średniego wynagrodzenia specjalistów cyberbezpieczeństwa.
Eksperci z Kaspersky Lab zidentyfikowali nową rodzinę wieloplatformowych szkodliwych programów — Mokes. Trojany atakują komputery z systemem Linux oraz Windows, a ich głównym zadaniem jest przechwytywanie znaków wprowadzanych z klawiatury, wykonywanie zrzutów ekranu, a także szpiegowanie przy użyciu kamer i mikrofonów podłączonych do zainfekowanych urządzeń. Wykradzione informacje są przesyłane do serwerów kontrolowanych przez cyberprzestępców.
Co roku, 28 stycznia ponad 47 krajów europejskich wraz USA i Kanadą świętuje Dzień Ochrony Danych osobowych, przypominając swoim obywatelom, że są one warte więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Słaby zasięg Wi-Fi, szczególnie w dużych mieszkaniach to zmora wielu osób. Wolny internet lub po prostu jego brak potrafi być niezwykle uciążliwy. Jest jednak kilka łatwych sposobów na zwiększenie zasięgu i naprawienie tego problemu.
Niedawne badania pokazują, że choć pracownicy twierdzą, ze znają priorytety bezpieczeństwa i rozumieją jak zachowywać się bezpiecznie w sieci, w praktyce nie udaje im się przestrzegać tych dobrych praktyk.
Po tym, jak w 2015 cyberprzestępcy zwiększyli zainteresowanie gotowymi zestawami exploit, można było przewidzieć, że w niedługim czasie portfolio złośliwego oprogramowania zostanie wzbogacone o nowe pozycje.
Według doniesień prasowych, krytyczna luka w jądrze Linuks oferuje pełną kontrolę nad dziesiątkami milionów komputerów z Linuksem oraz na 66% wszystkich urządzeń z systemem Android.
Dzisiaj Internet ma ok. 2 zettabajty danych. Jeżeli mówimy o wadze to będzie to ok. 2 może 4 kilogramy, czyli tyle co łubianka truskawek. W 2011 roku było to ok. 50 gramów, czyli mniej więcej jedna truskawka. Danych przesyłamy tak dużo, że ciężko jest to policzyć. Szacuje się, że w godzinę będą to petabajty danych. Co to dla nas oznacza i czy grozi nam kiedyś blackout?
To wcale nie jest żart czy zapowiedź kolejnego filmu science fiction tylko otaczająca nas rzeczywistość i kolejne ułatwienia tzw. Internetu Rzeczy usprawniającego nasze codzienne życie. Jeśli komuś wydaje się, że inteligentny dom to jakieś skomplikowane systemy i drogie urządzenia to jest w błędzie. Niemiecka firma AVM, specjalizująca się w produkcji domowych routerów i urządzeń sieciowych, proponuje rozwiązania Smart Home oparte na domowym routerze FRITZ!Box.