Internet, HI-Tech

Celem ataku DDoS, ukierunkowanego na spowolnienie lub całkowite zatrzymanie infrastruktury IT ofiary, może zostać każda organizacja, a nawet cały kraj. Z badań ekspertów z Kaspersky Lab wynika, że na początku 2015 r. cyberprzestępcy przeprowadzili ponad 23 000 takich ataków na zasoby online zlokalizowane w 76 krajach. Najczęstszymi celami były serwery w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach, a w pierwszej dziesiątce ofiar znalazły się także zasoby z Europy i obszaru Azji i Pacyfiku.
Według badań przeprowadzonych przez ProtectMyID około 15% amerykańskich konsumentów ciągle zapisuje swoje hasła i kody PIN na kartce w portfelu, w telefonie lub komputerze.
Facebook w swojej notatce alarmuje użytkowników, którzy są pod nadzorem rządowym i mogą zostać zainfekowani niebezpiecznym, złośliwym oprogramowaniem.
Badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab i B2B International ujawniło, że niemal połowa internautów (45%) natrafiła na szkodliwe oprogramowanie w ostatnim roku i w większości przypadków (81%) miało to negatywny wpływ na urządzenia i dane użytkowników.
Bitdefender – producent oprogramowania antywirusowego dla użytkowników domowych i firm jest zdobywcą wielu renomowanych nagród.
Wartość polskiego rynku zakupów online wynosi obecnie 33 miliardy złotych i stale rośnie[1]. Wśród Polaków jest już 25,7 milionów użytkowników Internetu[2], a co piąty z nich regularnie robi zakupy w sieci[3]. Raport przeprowadzony przez Izbę Gospodarki Elektronicznej dowodzi również, że e-sklepy są najbardziej popularną kategorią e-commerce w Polsce[4]. Niestety wraz z intensyfikacją tego sektora usług, wzrasta zagrożenie związane z oszustwami mającymi na celu przejęcie naszych danych oraz kradzież pieniędzy z konta.
Lufthansa ostrzega latających przed e-mailami z próbami phishingu, które zawierają fałszywe linki do stron, gdzie klienci są proszeni o wprowadzenie danych dostępu do skrzynki e-mail, konta bankowego i innych.
Naukowcy Bitdefender twierdzą, że połowa użytkowników systemu Mac OS narzeka, że reklamy i niechciane aplikacje (PUA) zakłócają przeglądanie stron www i zmniejszają bezpieczeństwo w sieci.
Z najnowszych badań wynika, że szybkie tempo zmian powoduje coraz większe problemy z zarządzaniem w działach IT.
Kaspersky Lab przeprowadził wraz z B2B International badanie w celu ustalenia, których cyberzagrożeń internauci są świadomi i których najbardziej się boją. Okazuje się, że użytkownicy najbardziej obawiają się kradzieży kont online.
Eksperci z Kaspersky Lab śledzący aktywność grupy Winnti odkryli aktywne zagrożenie oparte na szkodliwym kodzie z 2006 r., który zagnieżdża się w sektorze startowym dysku. To niebezpieczne narzędzie o nazwie „HDRoot” stanowi uniwersalną platformę umożliwiającą ciągłą i długotrwałą obecność w atakowanym systemie i może zostać wykorzystane do dostarczenia dowolnego szkodliwego kodu.
Analitycy twierdzą, że znaleźli nowe luki w zabezpieczeniach darmowego narzędzia do szyfrowania TrueCrypt, które mogą pozwolić atakującemu na uzyskanie uprawnień poziomu administratora i zainstalować złośliwe oprogramowanie na komputerze.
W ostatnim tygodniu na konferencji Gartner Security and Risk Management w Londynie, Neil McDonald z firmy analityczno-doradczej Gartner podzielił się z CSO* i specjalistami z branży IT, nowym podejściem do tematu bezpieczeństwa.
Badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab pokazuje, że wielu użytkowników nie zna (lub zna, ale nie przestrzega) podstawowych reguł bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności online lub korzystania z systemów bankowości online. Na przykład tylko połowa użytkowników sprawdza, czy dana strona jest autentyczna, zanim poda na niej swoje dane finansowe, natomiast niemal jedna trzecia uważa, że stosowanie jakichkolwiek środków w celu zabezpieczenia pieniędzy online jest całkowicie zbędne.
Overclocking to dziś niemalże sportowa dyscyplina, w której mierzyć mogą się ze sobą hobbyści i sponsorowani przez producentów sprzętu komputerowego profesjonaliści. Cofnijmy się do korzeni i zobaczmy, jak OC zmieniało się przez ostatnie trzy dekady.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności