Internet, HI-Tech

Bezpieczeństwo użytkownika w środowisku cyfrowym zależy od wielu czynników, jednak najważniejsze jest to, czy potrafi on podejmować właściwe decyzje. Odpowiednie zachowanie online może pomóc chronić tożsamość cyfrową, pieniądze oraz dane osobiste lub może sprawić, że staną się one łatwym celem dla przestępców. Kaspersky Lab przygotował quiz, który pozwoli użytkownikom ocenić własny poziom zaawansowania oraz zachowanie online w zakresie cyberzagrożeń.
Acer przedstawił nową linię produktów z Windows 10 skierowanych do uczniów oraz osób powracających po wakacjach do szkoły i na uczelnie. W nowej linii znajdują się notebooki z serii E. Są one dostępne w sprzedaży od początku września. Parametry notebooków sprawiają, że są świetnym wyborem zarówno dla uczniów i studentów, jak i do użytku domowego czy w niewielkiej firmie. Charakteryzują się dobrą wydajnością, schowaną za eleganckim designem.
Dobrze jest czasami przełączyć się na tryb offline i tak po prostu spotkać się ze znajomymi. Każdego dnia spędzamy o wiele za dużo czasu przy komputerze, a tak się jakoś składa, że ostatnio telefonu częściej używamy do sprawdzania Facebooka niż do dzwonienia. W dodatku Internet może silnie uzależnić, a niektórzy specjaliści mówią, że nawet co piąty internauta niebezpiecznie przekracza granicę, za którą zaczyna się siecioholizm.
Kaspersky Lab przeprowadził wraz z B2B International badanie, które wyłoniło najbardziej kosztowne rodzaje incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa w firmach. Epizody te obejmują oszustwa pracowników, cyberszpiegostwo, włamania do sieci oraz zaniedbania ze strony dostawców zewnętrznych. Średnia kwota, jaką organizacje muszą przeznaczać na usuwanie szkód, wynosi 551 000 dolarów w przypadku korporacji i 38 000 w przypadku małych i średnich firm.
Wygodna, przenośna i funkcjonalna – to klawiatura, którą można zwinąć i spakować np. do damskiej torebki. Na rynku pojawiła się pierwszą w branży, sztywna i przystosowana do rolowania klawiatura bezprzewodowa. Można ją podłączyć do smartfona lub tabletu. Już niedługo będzie można przekonać się sama czy naprawdę działa.
Kaspersky Lab informuje o zagrożeniu ze strony trojana Shade – szkodliwego programu z kategorii „ransomware”, który szyfruje dane użytkownika i żąda zapłacenia okupu za ich przywrócenie. Dodatkowo trojan pobiera na zainfekowany komputer dalsze szkodliwe programy, które m.in. łamią hasła do serwisów online i przesyłają je cyberprzestępcom. Zagrożenie jest aktywne w wielu krajach, łącznie z Polską.
Mamy przyjemność poinformować, że producent oprogramowania Bitdefender uruchomił nową linię produktów dla użytkowników domowych.
Podczas szczegółowej analizy rosyjskojęzycznego ugrupowania cyberprzestępczego Turla eksperci z Kaspersky Lab wykryli jego sposób na unikanie wykrycia szkodliwej aktywności oraz fizycznej lokalizacji. W tym celu atakujący wykorzystują słabości w zabezpieczeniach globalnych dostawców usług satelitarnych. Ofiary zidentyfikowano także w Polsce.
Według sondażu, przeprowadzonego przez The Future of Privacy Forum, około 87% rodziców w USA niepokoi się o prywatność i bezpieczeństwo danych w amerykańskich szkołach K-12.
Deniss Calovskis, łotewski cyberprzestępca, przyznał się do winy w amerykańskim sądzie federalnym, do udziału w zainfekowaniu ponad miliona komputerów na całym świecie bankowym, złośliwym oprogramowaniem Gozi.
Obecnie wyszukiwanie potrzebnych informacji rozpoczynamy od sprawdzenia ich w Internecie. 64 % użytkowników uważa, że internetowe wyszukiwarki są najbardziej zaufanym źródłem informacji (Edelman,”2015 Edelman Trust Barometer”, styczeń 2015 r.), a rozwój Internetu wpływa pozytywnie na funkcjonowanie polskiej gospodarki. W wyszukiwaniu informacji pomocne są mapy cyfrowe, które stanowią coraz ważniejszą, ciągle udoskonalaną platformę komunikacji między firmami a ich klientami i są integralną częścią wyszukiwarek internetowych.
Popularne wśród graczy i entuzjastów dyski SSD, coraz częściej trafiają również do komputerów zwykłych użytkowników. Czym różnią się od klasycznych dysków twardych?
Jedna z najczęstszych reakcji specjalistów z działów IT na prośbę o pomoc z komputerem to „spróbuj ponownie uruchomić system”, ewentualnie „dziwne... u mnie działa”. Kaspersky Lab przygotował kilka przydatnych zaleceń, dzięki którym każdy pracownik będzie mógł pomóc w zabezpieczeniu swojej firmy przed cyberzagrożeniami – bez potrzeby każdorazowego wzywania specjalistów z działu IT.
Czy można wydrukować sobie uchwyt na tablet, obudowę telefonu albo kość niezbędną do rekonstrukcji medycznej? Jeszcze kilka lat temu takie pomysły skomentowano by szybko: „To szaleństwo”. Ale dziś jest inaczej. Wszystko za sprawą druku 3D. O tym, czym on jest, jakie możliwości niesie ze sobą i jakie studia powinni wybrać ci, którzy chcą się zajmować tą przyszłościową branżą rozmawiamy z Łukaszem Bisem z Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Pracując, grając lub surfując po sieci spędzamy przed komputerem długie godziny. Dzięki różnym akcjom społecznym wiemy jak zadbać o nasze kręgosłupy, ale czy równie dobrze wiemy jak zadbać o nasz wzrok?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności