Międzynarodowa Unia Astronomiczna nadała jednej z planetoid nazwę "Iwanowska", na cześć współtwórczyni toruńskiej astronomii.
Wilhelmina Iwanowska (1905-1999) była uczennicą profesora Władysława Dziewulskiego na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie i wraz z nim przyjechała w 1945 r. do Torunia, by kontynuować tu swoje badania. Stworzyli badania i studia astronomiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika stając się jednymi z najbardziej zasłużonych naukowców naszej Uczelni (nazwiskiem prof. Dziewulskiego nazwano jeden z kraterów Księżyca).
Profesor Iwanowska była wiceprzewodniczącą Międzynarodowej Unii Astronomicznej w latach 1973-1979, teraz Unia postanowiła nadać jej nazwisko planetoidzie 198820. Obiekt został odkryty w 2005 roku przez K. Cernisa i J. Zdanaviciusa w obserwatorium astronomicznym w litewskich Malatach należącego do Uniwersytetu Wileńskiego. Planetoida Iwanowska okrąża Słońce w czasie 5,26 roku.
MUA nadała polskie nazwy jeszcze dwóm innym planetoidom. Obiekt o numerze 273377 odkryty przed dwoma laty przez toruńskich uczniów z Zespołu Szkół nr 10 i IX Liceum Ogólnokształcącego, otrzymał na ich prośbę nazwę "LechMankiewicz" na cześć popularyzatora nauki, dyrektora Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i koordynatora programów poszukiwań planetoid. Z kolei planetoidę 199950 nazwano "Sierpc", także na wniosek odkrywców, uczniów sierpeckiej szkoły.
Przypomnijmy, że w 2005 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna nazwała planetoidę 14382 nazwiskiem Andrzeja Woszczyka (1935-2011), profesora astrofizyki na UMK, prezesa Polskiego Towarzystwa astronomicznego i Towarzystwa Naukowego w Toruniu.