
Interaktywna przymierzalnia może doradzić kupującemu jaki strój wybrać. Pomieszczenie, wyposażone w kamery i ekrany, pozwoli klientowi ocenić swój wygląd w różnych strojach i porównać z obowiązującymi trendami mody.

Skamieniała czaszka największego gryzonia, jakiego kiedykolwiek odkryto, doczekała się naukowego opisu. Badacze oszacowali, że zwierzę mogło ważyć tonę i było wielkie jak byk. Prawdopodobnie ten mierzący trzy metry długości roślinożerca zamieszkiwał lasy Ameryki Południowej 2-4 mln lat temu.

Większość Amerykanów i Rosjan uważa, że należy zahamować wyścig zbrojeń w kosmosie, i jest za zawarciem traktatu o zakazie broni kosmicznej - wynika z badań przeprowadzonych w obu krajach pod kierunkiem ośrodka WorldPublicOpinion.org.

W ciągu ostatnich 200 lat historii naszej planety człowiek odcisnął na jej krajobrazie tak duże piętno, że geolodzy proponują stworzenie nowego okresu geologicznego, antropocenu - informuje serwis internetowy ScienceNOW.

Amerykańska agencja badawcza wyda trzy mln dolarów, by móc wykorzystywać bezzałogowe samoloty do badań atmosfery Ziemi, zbyt niebezpiecznych lub trudnych dla ludzi.

Kukurydza o podwyższonej zawartości witaminy A może zapobiec chorobom oczu i ślepocie wśród mieszkańców ubogich krajów - informuje "Science".

Chińscy archeolodzy poinformowali o odkryciu skamieniałej ludzkiej czaszki sprzed 100 tysięcy lat w środkowych Chinach - donosi serwis internetowy People's Daily Online.

Amerykańska sonda MESSENGER, która dwa tygodnie temu przeleciała koło Merkurego, docelowo ma zostać jego sztucznym satelitą. Jednak Europa nie chce zostać w tyle w badaniach tej planety i szykuje swoją własną misję.

Dwie najbardziej znane brytyjskie jednostki morskie: XVI-wieczny Mary Rose króla Henryka VIII i wiktoriański Cutty Sark odzyskają dawną świetność dzięki funduszom na restaurację przyznanym im przez HLF (Heritage Lottery Fund), fundusz wsparcia kultury finansowany przez Narodową Loterię.

Rosja ma nadzieję, że przez wprowadzenie monopolu na handel kawiorem uchroni cenne jesiotry przed wymarciem - powiedział szef Państwowego Komitetu ds. Rybołówstwa Andriej Krajnij.

Był taki moment w historii naszej planety, kiedy mogło dojść do całkowitego zniszczenia życia. 250 mln lat temu nastąpiło wymieranie permskie, najgroźniejsze ze wszystkich masowych wymierań, kiedy to wyginęło 90 proc. wszystkich gatunków.

Naukowcy z egipskiej misji archeologicznej w północnym Egipcie odkryli kilka mumii sprzed około 2000 lat - donosi serwis internetowy Egypt State Information Service.

"Inteligentne" pióro potrafi zarejestrować emocje piszącego i przelać je na papier. Pisak, wyposażony w zestaw czujników, elektroniczny czip i mały silniczek, wyprodukowała firma Philips.

Wielki obłok gazu kieruje się z dużą prędkością w stronę Drogi Mlecznej. Zderzy się z naszą Galaktyką za mniej więcej 40 milionów lat.

Badanie DNA jest bardzo czułą metodą i pozwala bezbłędnie zidentyfikować daną osobę. Jednak nawet małe zanieczyszczenie próbki może zafałszować wyniki i doprowadzić do błędnego wyroku, uważa dr hab. Rafał Płoski z AM w Warszawie.