Tylko od 19 do 24 marca można zwiedzać w Warszawskim Muzeum Techniki wystawę prezentującą zaprojektowane i produkowane w Polsce bezzałogowe maszyny latające, zwane dronami.
Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz jej rosyjska odpowiedniczka Roskosmos podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie ExoMars, w ramach którego wysłane zostaną dwie misje marsjańskie, w 2016 i 2018 roku.
Wyniki badań potwierdzają, że cząstka zaobserwowana w CERN w lipcu zeszłego roku to bozon Higgsa.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej chcą się przyczynić do rozwoju misji kosmicznych prowadzonych przez NASA. Budują pojazd, który ma poruszać się po powierzchni Marsa, zbierać i badać próbki, a nawet pomóc rannemu kosmonaucie.
W Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk odkryto nieznany dotychczas mechanizm powstawania śladów pamięciowych. Okazuje się, że przynajmniej o niektórych zdarzeniach neurony pamiętają dzięki... geometrii.
Ukończono pierwszą fazę prac przy tworzeniu pełnej listy stanowisk archeologicznych.
Wysokie promieniowanie radioaktywne spowodowało awarię komputera łazika Curiosity.
5 - 9 marca odbędą się tego roczne targi branży informatycznej i nowych technologi, wezmą w niej udział studenci i naukowcy z Polski.
Opracowano system "wzroku holograficznego", który pomoże strażakom w odnalezieniu osoby, której nie widać gołym okiem.
Została wydana zgoda przez Ministerstwo Turystyki i Starożytności Iraku na rozpoczęcie wykopalisk przez sześć zagranicznych ekspedycji archeologicznych.
Powstała aplikacja, która wykorzysta wbudowany aparat do przeprowadzania analizy moczu.
Badania przeprowadzane na myszach laboratoryjnych ujawniają niezwykłą właściwość komórek mózgowych które potrafią żyć dłużej niż ich właściciele.
2013-02-25 udał się start rakiety która wyniosła na orbitę nowego satelitę.
Programy do optycznego rozpoznawania tekstu przydają się nie tylko w biurze, ale także w domu czy w trakcie nauki. W przypadku najlepszych programów do OCR (optycznego rozpoznawania pisma) proces przetwarzania tekstu jest prosty i szybki. Prześledźmy ten proces na przykładzie jedenastej wersji programu ABBYY FineReader.
Polscy archeolodzy odkryli w północnym Sudanie pozostałości osady ludzkiej, której wiek szacowany jest nawet na około 70 tys. lat.