Enzym wytwarzany przez żyjącą w krowim żołądku bakterię może ułatwić masowe wytwarzanie paliwa z roślin - poinformowano podczas 235 zjazdu American Chemical Society w Nowym Orleanie.
W chińskim zoo powstała osobliwa para - wilk nie rozstaje się z kozą. Opiekunowie w zoo White Tower Park w Nanczung twierdzą, że zwierzęta są nierozłączne. "Kiedy kozy nie ma przez dłuższy czas, wilk wyje i biega po klatce aż do jej powrotu" - powiedział opiekun osobliwej pary.
Badania nad samcem diabła tasmańskiego o imieniu Cedric mogą ocalić ten zagrożony wyginięciem gatunek.
Pary gawronów potrafią wspólnie rozwiązywać problemy - niemal tak sprawnie, jak szympansy - informuje pismo "Proceedings of the Royal Society".
Niedobory greliny, hormonu który pobudza apetyt i reguluje zapotrzebowanie na pokarm, mogą obniżać płodność - wynika z amerykańskich badań, o których informuje serwis EurekAlert.
Posługując się kamieniami, kawałkami drewna, bryłami gliny i kępami trawy, południowoamerykańskie rzeczne delfiny imponują samicom i odstraszają inne samce - informuje pismo "Biology Letters".
Mózg potrafi wyczuwać kaloryczność pokarmów, niezależnie od ich smaku - wynika z badań na myszach, o których informuje pismo "Neuron".
Niektóre pająki wolą żyć do góry nogami, bo w tej pozycji zachowują się jak żywe wahadła i mogą oszczędzać energię potrzebną do poruszania - informuje pismo "Public Library of Science".
Pandy z Chin, znane ze swojego niewielkiego libido, są poddawane teraz specjalnym ćwiczeniom, które mają zachęcić je do rozmnażania - podają miejscowe media.
Zamieszkująca wybrzeża Kalifornii morska nielotna kaczka wyginęła nie tyle z powodu polowań, co zmian środowiskowych spowodowanych przez ludzi kultury Clovis - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences"
Niezwykła zręczność, z jaką gekony potrafią biegać po ścianach i suficie jest zasługą zarówno ich "nanotechnologicznych" stóp, jak i giętkiego ogona - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences
Odkryto nowy gatunek ptaka - Zosterops somadikartai, z rodziny szlarników - podała agencja Reutera. Mieszka on na jednej z indonezyjskich wysp, a ornitolodzy tropili go przez lata.
Larwy jeżowca Dendraster excentricus zwanego "piaskowym dolarem" zaczynają się klonować, gdy poczują zagrożenie - informuje "Science".
U wybrzeży Nowej Zelandii miał miejsce zaskakujący incydent - delfin uratował dwa uwięzione na plaży kaszaloty małe.
Nieobserwowany dotąd w wodach Morza Bałtyckiego gatunek zwierzęcia odkryła Marta Ronowicz, doktorantka w Zakładzie Ekologii Morza Instytutu Oceanologii PAN.