Komercyjny transportowy statek kosmiczny firmy SpaceX jest już gotowy do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Katastrofa w Fukushimie w Japonii przyczyniła się do powstania wielu internetowych stron, poświęconych niezależnym pomiarom poziomu promieniowania (na przykład Japan Geigermap).
W Brukseli na gali z okazji 5-lecia Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zostanie zaprezentowany polski projekt Solaris.
Chińscy uczeni opracowali całkowicie ruchomą zrobotyzowaną dłoń, wykonującą ruchy palcami. Wynalazek ten może się przyczynić do zbudowania protezy rąk i dłoni odbierającej impulsy ruchowe bezpośrednio z kory mózgowej.
Urządzenie, które wyglądem przypomina popularną pamięć masową po podłączeniu do laptopa potrafi zbadać DNA w ciągu sekund.
Podczas targów CeBIT w Hanowerze niemieccy inżynierowie przedstawią robota - artystę. Uczestnicy targów będą mogli podpatrywać nietypowego malarza w akcji, a nawet pozować mu do portretu.
Amerykańscy naukowcy opracowali urządzenie do testów, które rozpoznaje i określa rodzaj guzów nowotworowych płuc, po ich metabolitach, wydzielających się wraz z oddechem pacjenta. Urządzenie przeszło już pomyślnie badania kliniczne.
Robot stworzony z DNA może dostarczyć ładunek lekarstwa do konkretnych komórek organizmu. "Robot" ten wykonany jest techniką "DNA origami".
„Czarodziejski płaszcz” zmieniający kolor to gratka dla miłośników mody. Brytyjscy naukowcy opracowali polimer zmieniający barwę po zgięciu i zmianie kąta obserwacji.
Niemieccy naukowcy twierdzą, że kolce morskich jeżowców mogą stanowić wzór dla konstrukcji z betonu. Dzięki temu mają szansę powstać trwałe autostrady i nadające się do użytku stadiony.
Amerykańscy naukowcy skonstruowali białe diody LED świecące dziesięciokrotnie silniej niż obecne. Diody LED są droższe, ale bardzo silne i zużywające mniej energii niż dotychczasowe
Portugalscy uczeni opracowali samoczyszczące się okulary. Wynalazek stworzono z myślą o motocyklistach, narciarzach oraz osobach uprawiających sporty ekstremalne.
13. lutego 2012 roku o godzinie 11:00 z centrum kosmicznego ESA nieopodal miasta Kourou w Gujanie Francuskiej rakieta Europejskiej Agencji Kosmicznej rozpoczęła swoją misję. W przestrzeń wyniosła m.in. PW-Sat jako pierwszego polskiego satelitę.
Magazyn Information Sciences poinformował, że uczeni z Tajwanu opracowali nowy mechanizm zabezpieczenia danych za pomocą zapisu EKG użytkownika. Zapis ten jest unikalny i skrót z niego może zabezpieczyć poufne dane na dysku twardym.
Podczas okrążania Marsa, amerykańska sonda Mars Reconnaissance Orbiter wykonała zdjęcia dwóch lądowników marsjańskich, które znalazły się na powierzchni Czerwonej Planety w ciągu ostatnich kilku lat (Spirit i Mars Phoenix Lander).