Po raz czwarty Fundacja PlasticsEurope Polska przypomina w akcji informacyjnej skierowanej do ogółu społeczeństwa o konieczności właściwego postępowania z odpadami z tworzyw sztucznych.
Jak ostrzega naukowiec z Wielkiej Brytanii, zmiany klimatyczne przekształcą Bałtyk w słodkowodne morze, co w przyszłości odbije się negatywnie na żyjących w nim gatunkach, które już teraz są zagrożone szkodliwymi substancjami chemicznymi i rabunkowymi połowami.
Stare drzewa należy chronić nie tylko jako wartość sama w sobie, ale również jako miejsce życia ponad tysiąca różnych gatunków ptaków i ssaków, które znajdują w ich dziuplach schronienie.
Jeden z największych ptaków na ziemi, drop indyjski został wpisany do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.
Dziś rozpoczęło się wielkie sprzątanie Rospudy oraz kilku jezior na Suwalszczyźnie. W akcję, która potrwa kilka dni włączyła się młodzież szkolna, członkowie organizacji turystycznych i pracownicy gmin.
Doświadczony Szerp Ap, wraz z zespołem himalaistów ruszyli na wyprawę na Mount Everest, by sprzątnąć tony śmieci z najwyższej góry świata.
Przez ostatnie 40 lat, na mapie Polski, zmniejszył się o 75% obszar występowania chomika europejskiego. W skali Europy jest to zagrożony gatunek.
Już po raz kolejny zgaśnie światło na całym świecie, w ramach akcji "Godzina dla Ziemi". To wyraz poparcia dla ochrony klimatu na planecie. Akcja organizowana przez ekologów z WWF 26 marca o godz. 20:30 odbywa się pod hasłem "Godzina dla Ziemi WWF. Spraw, by trwała dłużej".
Regularne sortowanie odpadów to nawyk jedynie połowy mieszkańców stolicy. Jedynie 1/5 zdaje sobie sprawę, ile śmieci wytwarza - to wyniki raportu "Niepełnosprawni dla Środowiska EKON".
Ptaki, które zamieszkują skażone tereny w okolicach czarnobylskiej elektrowni, mają o 5% mniejsze mózgi niż ptaki, które mieszkają w innych rejonach - informuje "PLoS One".
Wprowadzenie opłat za foliowe torby na zakupy w Chinach sprawiło, że ich zużycie zmniejszyło się w tym kraju o połowę - wynika z analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu w Goeteborgu, o której informuje serwis Science Daily.
Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich kotów, zagrożonych wyginięciem.
Japoński koncern Toyota i włoski Fiat są liderami, jeśli chodzi o ograniczanie emisji CO2 przez auta - wynika z opublikowanego w czwartek w Brukseli raportu stowarzyszenia "Transport and Environement" (T&E).
Cofanie zegarów na zimę jest szkodliwe dla zdrowia, marnuje energię, zwiększa zanieczyszczenie środowiska. Naukowcy uważają, że ukrócenie tej praktyki może przynieść wymierne korzyści zarówno naszym organizmom jak i planecie - informuje Reuters.
Powszechny w Polsce zwyczaj palenia śmieci w piecach domowych jest nielegalny i bardzo szkodliwy dla zdrowia - przypominali w piątek w Katowicach ekolodzy z grupą dzieci. Happening zorganizowano w ramach rozpoczynającej się kampanii "To nie krasnoludki palą śmieci!".