Pewna żarówka w Kalifornii świeci bez przerwy od 107 lat i dzięki temu znalazła się w "Księdze Rekordów Guinnessa". Kilkuwatowa żarówka pali się bez przerwy w remizie w Livermore w Kalifornii od 1901 roku - podała gazeta "Los Angles Times".
Najdłuższy morski most świata, który połączył brzegi Zatoki Hangzhou (Hangczou), jest już czynny. Roztacza się z niego imponujący widok, więc za zbyt wolną jazdę ukarano już kilkuset kierowców - podały lokalne media. Źródło:
Wprost24.plAgencja kreatywna Clusta stworzyła stronę internetową, po której nawigować można za pomocą gestów rąk a nie komputerowej myszki. Ruchy dłoni użytkownika są rejestrowane z pomocą kamery internetowej i następnie rozpoznawane przez komputer.
Wynosząca obecnie 142 mln liczba ludności Rosji może się w ciągu 40 do 50 lat zmniejszyć nawet do 100 mln - poinformował w Moskwie szef tamtejszej placówki Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) Karl Kulessa.
Od najbliższego lata na brytyjskich lotniskach zostanie zainaugurowany pilotażowy projekt zastosowania technologii skanowania twarzy pasażerów i zestawiania wizerunku z danymi, zakodowanymi na mikrochipie biometrycznego paszportu.
Z wysokości 40 tysięcy metrów zamierza skoczyć ze spadochronem 64-letni Francuz Michel Fournier - poinformowały europejskie media. Wyczyn zaplanowano na koniec maja. Źródło:
Wprost24.plUrządzenie wielkości małego telefonu komórkowego umożliwia szybką detekcje gazu bojowego na miejscu ataku terrorystycznego, bez konieczności przewożenia próbek do specjalistycznego laboratorium, donosi "Lab on a Chip".
Japońscy naukowcy opracowali nowy sensor optyczny, który jest około stu razy czulszy od powszechnie stosowanych fotodetektorów CMOS i CCD.
Przyczyną zatonięcia Titanica, słynnego transatlantyku, który 14 kwietnia 1912 r. w czasie swego dziewiczego rejsu wpadł na górę lodową na Atlantyku, były wadliwe nity w kadłubie statku - ustalili naukowcy, potwierdzając hipotezę postawioną 10 lat temu.
Co dziesiąty mieszkaniec Japonii ma ponad 75 lat - wynika z opublikowanych danych demograficznych resortu ds. administracji. Obywatele przekraczający tę granicę wiekową są automatycznie zaliczani do kategorii wymagających opieki medycznej, którą są otaczani.
Robot Bonzoq, zbudowany przez studenta IV roku krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, zajął pierwsze miejsce w zapasach standardowych na międzynarodowym turnieju robotów Robot Challenge w Wiedniu.
Urządzenie wykorzystujące promieniowanie terahertzowe może na odległość mierzyć aktywność gruczołów potowych człowieka i w ten sposób analizować jego stan zdrowia a nawet emocje, np. wykrywać kłamstwo.
Wykorzystując złote elektrody można wykryć za pomocą elektrochemicznych technik analitycznych, obecność małych ilości nitrotoluenowych pochodnych, które wykazują właściwości silnie wybuchowe, w tym między innymi TNT (trotyl) - informuje "Chemical Communications".
Pewien Chińczyk liczy na miejsce w "Księdze Rekordów Guinnessa" dzięki skonstruowaniu - jego zdaniem - największego na świecie działającego telefonu komórkowego.
Nowy materiał wybuchowy pozwala na równie szybkie napełnienie poduszek powietrznych, zwiększających bezpieczeństwo osób w razie wypadku samochodowego, przy jednocześnie niższej emisji szkodliwych dla środowiska gazów współodpowiedzialnych za globalne ocieplenie - donosi "Dalton Transactions".
Nietypowy romans niemieckiej czarnej łabędzicy z plastikową łódką w kształcie ptaka trwa. Historia Petry, czarnego łabędzia, była szeroko opisywana w mediach od 2006 roku.
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. W niedzielę 30 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2.00 na godz. 3.00.
Używanie przez uczniów kalkulatorów nie pogarsza ich zdolności do liczenia w pamięci - czytamy w najnowszym badaniu opublikowanym przez pedagogów Rudolfa Beera i Susanne Martinuzzi z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Wiedniu.
W Szwecji nie obowiązują obecnie żadne prawa, które nadawałyby szwedzkiemu status języka państwowego - języka dokumentów oficjalnych, wyroków sądowych itp.
Kamery, które wykrywają schowane pod ubraniem przedmioty już wkrótce mogą pojawić się np. na lotniskach. Za ich pomocą można z odległości 25 "zobaczyć" czy pod ubraniem człowiek nie ukrywa broni lub kontrabandy.