Niedawno pewna firma skontaktowała się z Kaspersky Lab z prośbą o zbadanie incydentu, w którym niemal doszło do kradzieży ponad 130 000 dolarów z jej konta firmowego. Przedstawiciele firmy podejrzewali, że za próbą kradzieży stało szkodliwe oprogramowanie. Podejrzenia te zostały potwierdzone w pierwszych dniach dochodzenia.
Zaawansowane technologicznie gadżety, które nosimy na sobie (ang. wearables), takie jak smartwatche czy miniaturowe urządzenia elektroniczne w rodzaju okularów Google Glass, to nowa klasa sprzętu, który umożliwia dostęp do internetu i aplikacji, oferując – w pewnych sytuacjach –jeszcze większą wygodę niż smartfony czy tablety. Z drugiej strony, ten wachlarz nowoczesnych gadżetów niesie ze sobą kilka nowych zagrożeń bezpieczeństwa, którym przyjrzeli się eksperci z Kaspersky Lab.
Niedawno wszędzie było głośno o anonimowych włamywaczach (lub włamywaczu), którzy zdołali w pewien sposób uzyskać zdjęcia różnych hollywoodzkich celebrytów, w tym takich gwiazd jak Jennifer Lawrence, a następnie rozpowszechnili te materiały w internecie. Według ekspertów z Kaspersky Lab, takie wycieki nie są żadną nowością, jednak ten konkretny incydent wyróżniał się masowym wydźwiękiem medialnym.
Eksperci z Kaspersky Lab Polska dokonali analizy zagrożeń IT w Polsce w II kwartale 2014 r. Zbadano ataki przeprowadzane przez strony WWW, zagrożenia infekujące lokalnie na komputerach użytkowników oraz zlokalizowane w Polsce serwery przechowujące szkodliwą zawartość. Wyniki badania znacznie różnią się w zależności od kategorii zagrożeń.
Z globalnego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że menedżerowie ds. IT, którzy deklarują wiedzę w zakresie ochrony danych, posiadają braki, jeśli chodzi o znajomość zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa wirtualizacji. Najczęściej prowadzi to do znacznego spowolnienia pracy i marnowania zasobów IT w firmach.
Paryż, 24 lipca 2014. Atos, międzynarodowy dostawca usług IT poinformował, że został włączony przez instytut Gartner’a do grona liderów opracowania „Magiczny Kwadrant Outsourcingu Usług dla Użytkownika Końcowego, 2014”
Paryż, 22 lipca 2014. Atos, międzynarodowy dostawca usług IT poinformował, że został włączony przez instytut Gartner’a do grona liderów opracowania „Magiczny Kwadrant Outsourcingu Centrów Danych i Usług Infrastruktury Użyteczności Publicznej w Europie, 2014”
Atos zawarł międzynarodową umowę dotyczącą transformacji systemów IT z EthosEnergy, aby osiągnąć wzrost, powtarzalność oraz przewidywalność.
Według raportu Atos White Paper, poświęconemu identyfikacji nowych trendów w telekomunikacji, zgodnie z którymi dane stają się „cyfrową walutą”, jedynym gwarantem istnienia danego operatora jest umiejętność wprowadzenia przez niego nowych modeli biznesowych i ciągłe poszukiwanie nowatorskich produktów i usług spełniających oczekiwania wymagającego klienta.
Technologia 5G już w 2015 r.? Przeczytaj prognozę eksperta firmy Atos, Jakuba Chmielewskiego.
Lato w pełni, co oznacza, że wiele osób wybiera się na w pełni zasłużony urlop. Jednak, tak jak przed podróżą do odległego zakątka świata należy sprawdzić wszelkie zalecenia zdrowotne, trzeba obowiązkowo „zaszczepić się” przed cyberatakami. Nie powinniśmy zapominać, że podczas podróży ryzyko związane z cyberprzestępczością znacznie wzrasta, dlatego eksperci z Kaspersky Lab przygotowali kilka wakacyjnych porad bezpieczeństwa.
Eksperci z Kaspersky Lab uczestniczyli w globalnej akcji organów ścigania i firm, mającej na celu zatrzymanie szkodliwego programu Shylock. W ramach operacji zamknięto domy internetowe oraz serwery, które stanowiły podstawę zaawansowanej infrastruktury cyberprzestępczej wykorzystywanej do atakowania systemów bankowości online na całym świecie.
Ponad jedna trzecia łącznej liczby użytkowników zaatakowanych przez szkodliwe oprogramowanie bankowe znajdowała się w Brazylii, Rosji i we Włoszech. Nagły wzrost aktywności szkodliwego oprogramowania bankowego najprawdopodobniej ma związek z początkiem sezonu wakacyjnego, gdy klienci aktywnie wykorzystują swoje dane płatnicze do dokonywania różnego rodzaju zakupów online.
Superkomputer „Zeus” z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH zajął 176. pozycję na opublikowanej w poniedziałek prestiżowej liście TOP 500 - najpotężniejszych komputerów na świecie. „Zeus” jest nadal najwydajniejszym tego typu urządzeniem w Polsce.
W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.