Przejście po czerwonym dywanie w Sztokholmie najwyraźniej przedłuża naukowcom życie. Jak wyliczyli badacze z Anglii, nobliści żyją nawet o dwa lata dłużej niż ich "tylko" nominowani koledzy.
Dwie trzecie Japończyków zaniepokojonych jest o swoją przyszłość, w tym większość z nich martwi się, co będzie po przejściu na emeryturę - wynika z badania przeprowadzonego przez japoński rząd. Aż 67,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że martwi się o swoją przyszłość; to o 1,2 punktu procentowego więcej niż w roku 2005.
Czarne diamenty moga pochodzić z kosmosu - informuje pismo "Astrophysical Journal Letters." Według Jozsefa Garai i Stephena Haggerty z Florida International University oraz Sandeepa Rekhi i marka Chance'a z Case Western Reserve University czarne diamenty - zwane z portugalska carbonado - pochodzą z kosmosu.
Smukła talia była oznaką atrakcyjności kobiety w dostępnej badaniom historii literatury - wynika z wieloletnich badań nad literackim obrazem piękna. Doktor Devendra Singh z University of Texas przez lata analizował 345 000 nowo- i starożytnych tekstów pod kątem opisów fikcyjnych piękności - od współczesnych aż po wczesną literaturę Indii i Chin z pierwszego wieku po narodzeniu Chrystusa.
Położone na południowym skraju Sahary państwo Niger, mające opinię jednego z najgorszych do życia miejsc na kuli ziemskiej, podwoiło liczbę swej ludności w ciągu zaledwie 22 lat - podał tamtejszy Państwowy Instytut Statystyczny (INS).
Choć surfing może się wydawać niebezpiecznym sportem, najnowsze amerykańskie badania dowodzą, że osoby rywalizujące w tej konkurencji są mniej narażone na poważne urazy ciała, niż zawodnicy sportów grupowych, jak piłka nożna czy koszykówka - informuje pismo "American Journal of Sports Medicine".
Rok 2006 był w Holandii najcieplejszy od 300 lat, czyli od kiedy zaczęto rejestrować wysokość temperatur - poinformował Holenderski Królewski Instytut Meteorologiczny. Po raz pierwszy średnia temperatura powietrza wyniosła 11,2 stopni Celsjusza, znacznie przekraczając średnią z 10 lat wynoszącą 9,8 stopni C.
Roztargnieni lub używający noży o niezwykłych kształtach połykacze mieczy są bardziej podatni na zranienie i perforację przełyku niż ich koledzy używający bardziej konwencjonalnych "narzędzi pracy" - donosi grudniowe wydanie pisma "British Medical Journal".
Ukraińcy masowo zmieniają swoje nazwiska - na Bułhakow zamiast Gogola, na Juszczenko, Janukowycz i Tymoszenko w miejsce Kiełbasy, Ryja lub Gnidy. W mijającym roku na taki krok zdecydowało się 20 tysięcy obywateli - poinformował dziennik "Hazeta po-ukraińsky", powołując się na dane Ministerstwa Sprawiedliwości.
Znani ze swego zamiłowania do zwierząt Brytyjczycy skłaniają się ku coraz większym i dzikszym ulubieńcom - wynika z opublikowanych w środę badań.
Język dramatów Szekspira pozytywnie pobudza aktywność mózgu - informuje serwis naukowy "EurekAlert." Badania nad wpływem dramatów Szekspira na mózg przeprowadzili naukowcy z University of Liverpool, stosując między innymi elektroencefalografię oraz technikę funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, która pozwala obrazować pracę mózgu.
Chiny, gdzie mieszka około 1/5 starszych ludzi świata, będą musiały w ciągu 20 lat znaleźć rozwiązanie problemów związanych ze starzeniem się społeczeństwa - ostrzegł wysoki rangą urzędnik chiński. Jak zaznaczył, Chiny muszą rozwiązać ten problem do 2030 r., kiedy to połowę ludności będę jeszcze stanowić osoby pracujące.
Ocieplenie klimatu na kuli ziemskiej może do roku 2040 doprowadzić do całkowitego stopienia się lodów Arktyki - zapowiadają naukowcy kanadyjscy i amerykańscy w opublikowanym we wtorek opracowaniu.
Uzbecka Akademia Nauk wystąpiła w obronie wynalazku uzbeckich naukowców - lekarstwa na bazie krwi żółwiej mogącego jakoby wydłużać życie człowieka do 100. roku lub nawet dłużej. Preparat, nazwany przez wynalazców "Tortezinem" i ironicznie określany jako "eliksir życia" przez niezależną stronę internetową Uzmetronom, ma też - jak twierdzą uzbeccy naukowcy - chronić przed radioaktywnością.
Ponad 200 tybetańskich makaków w górach Emei w prowincji Syczuan przeszło trzyletnią surową kurację odchudzającą, zaaplikowaną im przez władze parku - podał dziennik "Shanghai Daily". Makaki, zamieszkujące zbocza przysłowiowo pięknych gór, rozleniwiły się i roztyły łasując na "śmieciowym jedzeniu" od turystów. Władze parku musiały przeciwdziałać.
W Japonii nadal rodzi się bardzo mało dzieci. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej, tzw. wskaźnik dzietności wynosił w ubiegłym roku w tym kraju nie więcej niż 1,26. Wskaźnik ten to średnia liczba dzieci, urodzonych przez kobiety w wieku 15-49 lat.
Znane marki wywierają na nasz mózg wyraźny wpływ, co sprawia, że chętniej kupujemy markowe produkty - poinformowano na dorocznym zjeździe Radiological Society of North America (RSNA).
Ponad połowa Polaków (55 proc.) nie potrafi się porozumieć w żadnym obcym języku. Jeśli już je znają, to najczęściej angielski i rosyjski (odpowiednio 20 i 22 proc.) - wynika z sondażu CBOS.
W Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) powstanie pierwszy obrotowy wieżowiec świata. 30-piętrowy budynek będzie się obracać w podstawie - zapowiedział brytyjski inżynier projektujący mechanizm rotacji Nick Cooper. Cooper oświadczył, że projektowany apartamentowiec ma wykonywać pełny obrót wokół swojej osi w ciągu tygodnia.
Płot graniczny wzdłuż spornej granicy pakistańsko-indyjskiej, wzniesiony, by zapobiec przenikaniu bojowników, utrudnia poruszanie się dzikich zwierząt, które schodzą do kaszmirskich wiosek i atakują ludzi - informują przedstawiciele stanu Kaszmir i Dżammu w północnej części Indii.