Zabytkowy rynek, Atomium, instytucje UE i pomnik siusiającego chłopca Manneken-Pis to szeroko znane atrakcje Brukseli. Mało kto jednak wie, że w stolicy Belgii żyje od lat na wolności jedna z największych w Europie, w dodatku stale rosnąca, populacja... papug.
W rezerwacie dla dzikich zwierząt Chestatee Wildlife Preserve w Dahlonega, w stanie Georgia (południowy-wschód USA) tydzień temu urodził źrebak, który jest krzyżówką zebry i osła - poinformował portal Yahoo News, powołując się na AP.
Nieprzemyślane plany wyniszczania komarów mogą spowodować wielką wyrwę w biocenozie i problemy dla wielu gatunków zwierząt i roślin - takie są wyniki badań naukowców - poinformował portal Nature News.
Niedźwiedź dostał się do niezamkniętego samochodu, zatrąbił i przesunął lewar automatycznej skrzyni biegów, dzięki czemu samochód stoczył się po podjeździe i wylądował w krzakach - podał portal Yahoo News, cytując AP.
Białko uzyskane z pospolitego drzewa - topoli- może znaleźć zastosowanie w pamięciach komputerowych - informuje pismo "Nature Nanotechnology".
Dzięki zmodyfikowanej hemoglobinie krety mogą oddychać i prowadzic aktywny, choć podziemny tryb życia - informuje pismo "BMC Evolutionary Biology".
Trzy młode orły przednie opuściły w ostatnich dniach swoje gniazda w Karpatach. Śnieżna, mroźna i długa zima oraz długotrwałe deszcze na wiosnę były przyczyną słabych lęgów - powiedział we wtorek Marian Stój z Komitetu Ochrony Orła.
Szczepionka w formie plastra może być skuteczniejsza od zastrzyku i dużo łatwiejsza w użyciu - informuje "Nature Medicine".
Ssaki posiadające duże mózgi w stosunku do reszty ciała, żyją dłużej - twierdzą naukowcy z Hiszpanii, którzy analizowali niemal pięćset gatunków ssaków i zebrali nowe dane na temat związku między wielkością mózgu a długością życia. Ich wnioski publikuje serwis ScienceDaily.
Prototypowe urządzenie ma wykrywać choroby stawów, wsłuchując się w wydawane przez nie dźwięki - informuje serwis "BBC News/Health".
Wypełniona płynem kamizelka kuloodporna skutecznie zatrzymuje pociski- informuje serwis "BBC News/Science".
Samice pingwinów mają poważne powody, aby wsłuchać się w dźwięki wydawane przez samców podczas godów. Głos pingwina mówi bowiem dużo o tym, jakim będzie ojcem.
Podczas najbliższych nocy będzie można obserwować pierwsze meteory ze znanego i aktywnego roju Perseidów - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
W upalne dni i w nasłonecznionych miejscach prawdopodobieństwo ukąszenia przez kleszcza jest znacznie mniejsze, bo nie lubią one upałów - mówią specjaliści. Najbezpieczniej jest w godzinach 11-17, kiedy temperatura jest najwyższa.
Kilkumilimetrowe złote znaczniki wszczepiane chorym na raka gruczołu krokowego w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach pozwalają precyzyjnie naświetlać chorych podczas radioterapii i uniknąć groźnych odczynów popromiennych.
"Paranormalne zdolności" najsłynniejszego samca ośmiornicy Paul z akwarium w Oberhausen stały się w Hiszpanii kwestią wagi państwowej po tym, jak głowonóg trafnie wytypował ten kraj jako zwycięzcę pófinałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata z Niemcami.
Nowa elektryczna metoda sekwencjonowania genomu może dać wynik po kilku minutach i kosztem zaledwie 100 dolarów - informuje "New Scientist".
Niektóre gatunki dinozaurów składały jaja w pobliżu gejzerów - dowodzą naukowcy na łamach "Nature Communication".
Około 200 kozic żyje po polskiej stronie Tatr - wynika z letniej akcji liczenia tych zwierząt. W całych Tatrach żyje około 700 kozic i liczba ta w ciągu ostatniego 10-lecia wyraźnie wzrosła. W 2000 roku kozic było zaledwie ok. 250 - po obu stronach granicy.
Zdarzenia mające miejsce podczas rozwoju mózgu dziecka mogą zostawić ślad na liniach papilarnych palców. Rodney Johnson i Ryan Dilger z Uniwersytetu Illinois zainteresowali się jak te linie mogą przewidzieć zaburzenia zachowania, takie jak deficyt poznawczy, zaburzenia lękowe, depresja, a nawet autyzm. Przeprowadzone przez nich badania pokazały, że obserwacja młodych prosiaków może pomóc odpowiedzieć na wiele z ich pytań.