Międzynarodowe mistrzostwa w układaniu kostki Rubika rozpoczęły się w stolicy Węgier, z których pochodzi popularna zabawka logiczna.
Mieszkaniec stanu Pensylwania Russell Byars ustanowił nowy rekord świata w puszczaniu kaczek; rzucony przez niego kamień odbił się od powierzchni wody 51 razy. Poprzedni rekord z roku 2002 to 40 odbić.
Europejskie muzułmanki często zasłaniają twarze, choć nie istnieje tu prawo, które by im to nakazywało. Jedne mówią np., że dzięki zasłonie mężczyźni bardziej doceniają ich walory wewnętrzne, inne manifestują tak swój antyamerykanizm.
Koleje na północy Indii chcą wprowadzić pociągi wyłącznie dla kobiet, by rozwiązać problem molestowania ich przez współpasażerów - poinformowały indyjskie źródła oficjalne.
Biopaliwa staną się siłą napędową polskiej branży tłuszczowej. Aby nie zmarnować szansy, coraz więcej producentów oleju stawia na produkcję estrów - informuje "Rzeczpospolita".
Wiele popularnych pism kobiecych ma stałe rubryki poświęcone zagadnieniom żywieniowym. W okresie wiosennym i powakacyjnym licznie omawiane są w nich różnego rodzaju diety, które mają się przyczynić do osiągnięcia wspaniałej sylwetki, poprawy formy i nastroju oraz polepszenia ogólnego stanu zdrowia.
Ukraińcy nie muszą już obawiać się podwyżek cen paliw. Pomysłowy rolnik spod Kijowa skonstruował ciągnik napędzany benzyną i alkoholem - poinformowała w środę ukraińska telewizja "1+1".
Niemowlęta w wieku 15 miesięcy powinny mieć wykonywane badanie poziomu cholesterolu we krwi wraz z rutynowymi szczepieniami - twierdzą specjaliści na łamach "British Medical Journal".
Bramkarze lub bejsboliści, którym nie uda się złapać "podkręconej" piłki, mają nowe usprawiedliwienie dla swych błędów. Jak twierdzi irlandzka badaczka, nie są po prostu w stanie przewidzieć lotu takiej piłki i, tym samym, jej zatrzymać.
Zakaz sypania ryżu podczas ślubów przed Urzędem Stanu Cywilnego w Wenecji wprowadzi wkrótce burmistrz tego miasta - pisze dziennik "La Repubblica". Ta osobliwa decyzja to jeden z elementów "totalnej" - jak się podkreśla - wojny z gołębiami.
Chroniczne zmęczenie może mieć związek z wirusem atakującym układ pokarmowy - informuje "Journal of Clinical Pathology".
Spaliny samochodowe z silników Diesla niszczą komórki nabłonkowe gardła - odkryli naukowcy z Australii. Jak napisali na łamach pisma "Immunology and Cell Biology", znacznie mniej szkodliwe pod tym względem są spaliny z biopaliw pochodzenia roślinnego.
W raporcie badającym poczucie dumy narodowej wśród 33 narodów świata Polacy znaleźli się na piątym miejscu od końca - czytamy w serwisie "EurekAlert". Największymi patriotami okazali się Amerykanie oraz Wenezuelczycy.
Ponad dwie trzecie młodych ludzi, którzy regularnie używają odtwarzaczy plików mp3, naraża się na przedwczesną utratę słuchu - wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski Royal National Institute for Deaf People (RNID).
Przekazaniem Bachusowi kluczy do bram miasta przez prezydenta Zielonej Góry rozpoczęło się Winobranie 2007 czyli Dni Zielonej Góry. Święto potrwa do 16 września.
Nowy model Trabanta, symbolu wschodnioniemieckiego komunizmu, może powrócić na ulice, dzięki firmie Herpa - niemieckiemu producentowi małych pojazdów - poinformował rzecznik prasowy firmy. Nowoczesne Trabanty zachowają typowy kształt, ale już nie będą miały plastikowej karoserii i słabych silników. Nie będą też zostawiać za sobą chmur spalin.
Norwescy politycy zarówno z lewej, jak i prawej strony sceny politycznej wezwali do uchwalenia przepisów, na mocy których z ulic znikną żebracy nie-Norwegowie.
Japońska firma Sony zapowiedziała na 21 września premierę cyfrowego aparatu fotograficznego, który automatycznie będzie robił zdjęcia uśmiechniętych ludzi - donosi agencja Kyodo.
Chcesz upiększyć swoje biuro lub salon? Postaw na ekstrawagancję i... lewitację. Umieść Lewitujący Globus na swoim biurku lub w salonie, a zobaczysz, że Ty i Twoi goście nie będziecie mogli oderwać od niego wzroku. Wyjątkowość tego globusa polega na tym, że przez cały czas unosi się on w powietrzu – bez żadnej podpory, po prostu lewituje. Lewitujący Globus wygląda dobrze wszędzie tam gdzie się go postawi. Można powiedzieć, że jest zawodowym przyciągaczem wzroku.
Nie trzeba być synoptykiem, żeby na podstawie obserwacji otoczenia zorientować się, że nadchodzi burza. Nie zawsze jednak jest szansa na ucieczkę w bezpieczne miejsce. Mogą z nią nie zdążyć np. te osoby, które wypłynęły na jeziora daleko od brzegów.