Zmniejszenie liczby owadów zapylających kwiaty w Indiach zaczęło zagrażać tamtejszej produkcji rolnej - informuje BBC. To ogólnoświatowy trend. Jeśli wyginą owady, ludzie także nie przetrwają - ostrzega profesor Władysław Huszcza z Akademii Rolniczej w Lublinie.
Zespół naukowców z National Museum of Natural Sciences przeanalizował wpływ zmian klimatycznych na przetrwanie hieny cętkowanej w Europie przed 10 tysiącami lat - informuje EurekAlert.
Naukowcy z koncernu motoryzacyjnego GM i firmy ABB opracowali technologię powtórnego wykorzystania zużytych baterii samochodów elektrycznych i hybryd. Będą one wykorzystywane w rozwiązaniach pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych - poinformował portal Daily Tech.
Niewielka modyfikacja pozwala użyć telefonu komórkowego do badania wzroku - informuje serwis "BBC News/Technology".
Tajemniczy ssak z długim ryjkiem został odkryty w północno-wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią - informuje serwis "BBC News".
Dzięki przebywaniu w zatłoczonych miastach nasi przodkowie nabrali odporności na choroby - informuje "New Scientist".
Gwiazda zmienna oznaczona symbolem BP Psc, która wygląda na młody obiekt, okazała się mieć miliard lat i być na etapie ewolucji znacznie bardziej zaawansowanym niż nasze Słońce - informują strony internetowe Rochester Institute of Technology.
Uważana za wymarłą od 160 lat mucha Thyreophora cynophila żyje i ma się dobrze - informuje serwis "BBC-Earth News".
Stada zwierząt, niezależnie od tego czy są to pszczoły, ryby, mrówki czy ptaki, często poruszają się w zaskakująco zsynchronizowany sposób, jakby stanowiły jeden, żywy organizm. Fenomen ten stanowi zagadkę dla wielu naukowców.
Szybciej przybierający na wadze w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia chłopiec będzie, jako młody człowiek, miał w sobie więcej testosteronu od swoich wolniej rosnących rówieśników, wynika z badania przeprowadzonego wśród ponad 700 młodych mężczyzn na Filipinach - informuje magazyn Science.
Być może róże pachną lepiej niż zepsuta ryba, jednak to właśnie ją mózg wykrywa znacznie szybciej i dokładniej, donoszą naukowcy z Universite de Montreal i University of Pennsylvania - informuje Physorg.
Zdjęcie wykonane przez Teleskop Kosmiczny Hubble'a i pokazane na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ukazujące słaby spiralny twór, rozpętało dyskusję astronomów na temat natury tego obiektu.
Strelicja, roślina nazywana na całym świecie "rajskim ptakiem" ma w sobie bilirubinę, barwnik typowy dla zwierzęcej żółci - informuje pismo "HortScience".
Irlandczycy są genetycznie odmienni od innych mieszkańców Europy - w tym Brytyjczyków - informuje "New Scientist".
Naukowcy zapowiadają, że już za kilka lat elektryczne samochody mogą zalać nasze ulice. Nurt ten może być jednak spowolniony przez obawy niektórych kierowców przed nagłym wyładowaniem baterii pojazdu - informuje NewScientist.
W Brzeziu (Małopolska) w obrębie wczesnośredniowiecznej osady odkryto pozostałości po łaźni. Zdaniem badaczy, to unikatowe odkrycie w skali polskiej archeologii.
Astronomowie z Uniwersytetu Hawajskiego otrzymali widmo planety pozasłonecznej i określili jej temperaturę. Do obserwacji użyli 10-metrowego teleskopu Keck II.
Na łamach pisma "Nature Genetics" opublikowano sekwencję DNA jabłoni domowej odmiany Golden Delicious. Poznanie genomu jabłoni umożliwi tworzenie nowych lepszych odmian jabłek.
Niewielkie urządzenie może pomóc lekarzom rodzinnym w diagnostyce zarówno raka piersi, jak i zakażenia superbakteriami - informuje "New Scientist".
Cynamon, o słodkawo-korzennym, lekko piekącym smaku i silnym aromacie ma nie tylko właściwości afrodyzjakalne, ale również zdrowotne. Naukowcy donoszą, że rozpuszczalny w wodzie wyciąg z cynamonu zawiera przeciwutleniacze, obniżające ryzyko cukrzycy i chorób serca.